popis

Kávové minicheesecaky

počet porcí: 8
čas přípravy: 45 min.
čas chlazení: 3 hod.

Přísady

Postup přípravy

  1. Na přípravu spodních částí: Rozložte na plech 8 kulatých kovových formiček o průměru asi 6–7 cm. Smíchejte dohromady drcené piškoty, rozpuštěné máslo a polovinu kávy. Rozdělte směs do formiček a pevně ji upěchujte na dno. Dejte je pořádně vychladit, než připravíte náplň.
  2. Na přípravu náplně: Namočte želatinu do mísy studené vody, dokud nezměkne, pak ji nechejte dobře okapat. Mezitím ohřejte zbylou kávu, aby byla horká. Přidejte změklou želatinu a míchejte, dokud se nerozpustí. Smíchejte dohromady sýr Philadelphia a cukr do hladké směsi. Postupně do sýrové směsi zašlehejte kávovou želatinu a nakonec opatrně vmíchejte šlehačku. Oddělte asi 2 třetiny směsi do misky a zašlehejte do ní rozpuštěnou čokoládu. Rozdělte tuto čokoládovou směs do formiček a uhlaďte povrch. Poté do formiček dejte zbylou jednu třetinu kávové směsi a opět uhlaďte povrch. Dejte na 3 hodiny vychladit.
  3. Na ozdobu: těsně před podáváním vyjměte cheesecaky z formiček tak, že teplým mokrým hadříkem formičky lehce zahřejete a pak dortíky vytlačíte zdola nahoru. Každý dortík poprašte kakaem a ozdobte několika čokoládovými kávovými zrny.

Náš tip

Porce tohoto dezertu by měla být vnímána jako speciální pohoštění, které je nejlepší ochutnat příležitostně v rámci vyváženého jídelníčku.

Nepřehlédněte